Consiliul Judetean|Institutii subordonate|Strategii si programe|Proiecte de dezvoltare|Formulare online
  • Prima pagina
  • Presedinte
  • Vicepresedinti
  • Consilieri judeteni
  • Informatii publice
  • Primarii din judet
  • Consilii Locale din judetul Vrancea
  • Institutii judetene
  • Contact
  • Transparenta Decizionala
Noutati
Invita╚Ťii conferin╚Ťe de pres─â lansare proiecte POR 2014-2020

Consiliul Jude╚Ťean Vrancea v─â invit─â miercuri, 14 februarie 2018, de la ora 11.00, la conferin╚Ťele de pres─â de lansare a trei proiecte finan╚Ťate ├«n cadrul Programului Opera╚Ťional Regional 2014-2020, Axa prioritar─â  6 ÔÇŁ├Ämbun─ât─â╚Ťirea infrastructurii rutiere de importan╚Ť─â regional─âÔÇŁ, Prioritatea de investi╚Ťii 6.1. ÔÇŁStimularea mobilit─â╚Ťii regionale prin conectarea nodurilor secundare ╚Öi tertiare la infrastructura TEN-T, inclusiv a nodurilor multimodaleÔÇŁ.

1. ÔÇŁModernizarea infrastructurii rutiere de drum jude╚Ťean 205 B dintre localit─â╚Ťile: Dumbr─âveni - Guge╚Öti - Pope╚Öti - Ureche╚Öti - Bude╚Öti - Cote╚Öti - Blidari - Bon╚Ťe╚Öti - D─âlh─âu╚Ťi - Faraoanele - R├ómniceana - Beciu -Odobe╚Öti, cu conectivitate direct─â la re╚Ťeaua TEN-T"

2. ÔÇŁModernizarea infrastructurii rutiere de drum jude╚Ťean 205 C dintre localit─â╚Ťile: Foc╚Öani - Gole╚Öti ÔÇô V├órte╚Öcoiu ÔÇô Odobe╚Öti cu conectivitate direct─â la re╚Ťeaua TEN-TÔÇŁ

3. ÔÇŁModernizarea infrastructurii rutiere de drum jude╚Ťean 202 E dintre localit─â╚Ťile: Limit─â jude╚Ť Buz─âu - Voetin - Sihlea - Obreji╚Ťa - T├ómboie╚Öti - Borde╚Öti cu conectivitate direct─â la re╚Ťeaua TEN -T"

Descopera judetul Vrancea